Korhan ONURALP

OKUL Numarası: 197

OKUL HİKAYESI:

e-posta adresi :


Sevgili Tayfun
190 lı no larda bir de Korhan diye bir arkadaşımız vardı;hatırladın mı?
Levent


Sevgili Levent,
Her halde bahsettiğin, 197 Korhan Onural olmalı. Baltalı ilah Zagor'un arkadaşı ÇİKO'ya benzerdi. Orta boylu ve kilolu. Sık sık domuzluk yapardı. Ata ile benden daha önce buluğa girmiş olmalı ki, ( Hz- C'nin ikinci yarısı) bizlerle alay ederek,zorla buluğ çağına girmemize neden oldu. Sonra da, mütevazi harçlığımızın bir kısmını Peri mecmualarına yatırmaya başladık. Bir dönem trompet çalarak, kafamızı ütülerdi..Sonra bir iki parça çalmayı becerince, ( lise- 1civarı.) dazlak O'na, sabah kalk zili yerine, bizleri trompet çalarak uyandırmasını söyledi.İlk gün, koridorda çaldığı İl Silenzio hoşumuza da gitmişti.Ama bir haftanın sonunda, üstelik trompet çalarak yatakhanelere girmeyi deneyince, kafasına bir kaç ayakkabı atarak geri püskürtüldü. Daha sonra da, tehdit ve şantaj yoluyla trompet çalmaktan vazgeçirildi. '' Oh.. be'' dedi herkes '' Zilin sesi ne güzelmiş.' Korhan ile ilgili hatırladıklarım şimdilik bu kadar. Sanırım, biz 2-C'den 3-A'ya geçerken, O, B şubesine geçti ve edebiyat mezunu oldu.Ferit,Enis ya da Emre daha fazla bilgi verebilirler.

Tayfun (27.32007)


Tayfun gerçi "orta boylu" demiş ama, 197 Korhan Onural bal gibi kısa boylu, tıknaz bir arkadaşımızdı. Karamürselliydi. Ama kendisini ufak tefek görüp de Karamürsel sepeti sanmak hata olurdu.
Kendisiyle 5-Edebiyatta sınıf arkadaşı oldum. Trompet çalmayı ilerletmişti. O sıralar Dazlak okuldan ayrılalı çok olmuştu. Ayrılmasaydı da, sabahları trampet sopasıyla her yatakhanenin kapıya en yakın dolabı üzerinde solo yapmaktan cayıp bu tutkusunu bir kenara bırakabileceğini hiç sanmıyorum. Korhan'in trompetiyle kalk borusu çalma işini tezgâhlayan Dazlak değil de Oki'ydi bence. Bu tür hoşluklar onun stiline daha uygun değil mi? Korhan bizim yatakhanede hiç trompet çalmadı. Koridorlarda çaldığı trompetin sesi -tıpkı davulun olduğu gibi- bize uzaktan hoş gelirdi.
Emre Yazman (27.32007)


Korhan kulak ve müzik bilgisi kuvvetli bir çocuktu. Hazırlık sınıfında piyano çalan, bizlere müzige nefret ettirmek isteyen bir muzik hocamız vardı . Adamın sözlü imtihanı solfej yanında, piyanonun tuşlarına basıp bize hangi nota olduğunu sormaktı. Bu namussuz Korhan bütün notaları bilip 10 alırdı.
Fakat Korhan birgün benim duvarda asılı bulunan sarı siyah torbamı alıp, içindeki ufak tefek şeyleri atmış ve benim torbamla hafta sonu evci çıkmış, ben deliler gibi torbamı aramıştım . O günden sonra bu arkadaşımın bu kabahatini birtürlü affedemedim. Karşılaşırsak hala düelloya davet edebilirim.
Süheyl (27.32007)