Ertuğrul BEYGO

OKUL Numarası: 168

OKUL HİKAYESI:

e-posta adresi : beygos@t-online.de


Ertugrul Merhaba,
iel66 grubuna hosgeldin. Lutfen gruba bir e posta gonder.
Zeki (26.3.2006)

Ertuğrul,
40 yıl önceki Okul arkadaşlarının internet aracılığı ile de olsa buluşması çok güzel bir olaydır.Benim öykümü merak edersen iel66 sitesinde yazılıdır. Sen hangi ülkedesin?Nasılsın?Ne yapıyorsun?
İyi günler
Ateş Ülker

Arkadaslar, Iel66 lar, merhaba!
Ayin 26 si aksamindan diyelimki saat 22.30 dan beri 15 tane kadar Mail benim bilgisayarin yolunu buldu. Tesekkürler Tuncer, zeki, dogan, ates, ömer ve simdilik haberlesmedigim diger arkadaslar. Heyecanlanmadim desem yalan olur. 40 sene sonra anilarin tazelenmesine öncülük edenlere tekrar tesekkürler. Belkide Istanbul da görüsmek üzere simdilik " herseyin iyisi sizlerin olsun "
Ertugrul Beygo (28.3.2006)

Merhaba Ates,
sahiden de 40 yil evveline dönmek, dönebilmek benim icin heyecan verici bir olay oldu. Internet araciligiyla olsa bile. Tuncer yahoo ile t-online nin bir problemi olup olmadigini sordu. Anlasilan zorluklar var. iel 66 sitesinde senin öykünü bulamadim. Herhalde yolda kalan bilgiler oldu.
Ben hala Almanyadayim. Bina yapip satmaya calisiyorum ama asil isim Gebaudemanagement. 30 yil cati ve cephe elemanlari üreten bir firmada calistiktan sonra, kendi kücük isimi kurdum. senden haber alma dilegiyle. saglicakla kal.
Ertugrul Beygo (28.3.2006)

Sevgili Ertuğrul
Bakalım benim mesajımda senin bilgisayarın yolunu bulabilecekmi ?
Sen de okuldan bu yana görüşme fırsatı bulamadıklarımdansın. Sanırım yurt dışında yaşadığın için diğer arkadaşların çoğuda aynı durumdadır.
Bize biraz kendinden ve yaptıklarından bahset. Okuldan sonra neler yaptın ? Çoluk çocuğa karıştın mı ? Hatta mümkünse bir resmini ekle ki sokakta rastlarsak tanıyabilelim. En kısa zamanda görüşebilmek umuduyla.
Sevgiler
138 Tekin Arcayürek (29.32006)

Sevgili Ertuğrul,
Aramıza hoşgeldin. O güzel saçlar duruyor mu hala, önden bomeli? Bizimkiler çoktan terketti bizleri de.
153 Tunçay Çaylı (7.4.2006)

Kardesim Tuncay,
Başımda fazla saç kalmadı , ama dişler daha da kötü , kalan diğer tarafları kurtarmaya çalışıyoruz.
168 Ertugrul Beygo (11.4.2006)

Sevgili Ertuğrul,
Maalesef seni tam çıkartamıyorum. Yaşlanmak zor iş.
http://www.iel66.org/uyeler/kisiler/137/arsiv.htm adresindeki sınıf resmimizde Eşref Çakar ile Güray Selimbeyoğlu arasında , arkada kalan sensin diye düşünüyorum. Doğru düşünüyormuyum?
137 Feyyaz (7.4.2006)

Sevgili Feyyaz,
Önce yaşlanmanın zor is oldugu görüsünü tamaman paylasmak isterim. Sinif resmimizde önce 124 Mehmet Memik in oldugu sayfaya baktim. Büyüteci elime aldiktan sonra teshis daha kolay oldu. Dogru düsünüyorsun. Güray in solunda ve Igel in arkasinda olan kisi benim.
Aklima bir soru geldi. Lise 2 veya lise 3 te. Güray bizi terk etmisti, rahmetli olmustu diye düsündüm. Insallah öyle degildir.
Daha iyi bilgi sahibi olan arkadaslarin haber vermesini rica ederim.
168 ertugrul (11.4.2006)

 

Ertuðrul BEYGO

Sevgili Tekin,
dün aksam e-Mail leri cevaplandirdiktan sonra bu sabah yine bir haber varmi diye bakayim dedim. 15 yeni Mail buranin yolunu bulmus. Hayret ettim.
Okuldan sonra 1973 sonuna kadar rehberlik yaptım ve 1974 ün başından beri Almanyada yapı endüstrisinde satış bölümlerinde en son evvelki doğu Almanyada olan mecklenburg-Vorpommern, sachsen-Anhalt, Sachsen eyaletinin bir kısmını içine alan bir bölge icin satış grup amirliğini yaptım. 2002 yılında degişiklikler dolayısiyle verilen imkanlardan yararlanarak firmadan ayrıldım ve kendi işimi kurdum. Gebäudemenagement , Hausverwaltung ve Mietverwaltung şimdilik yaptığım işler. Daha ne kadar yaparım bilmiyorum. Sıkıldım artık.
Gençliğimden olmayan bir resim bulduğumda onu da yollarım.
Sende biraz kendinden bahsedersen, sevinirim.
Ps. bir kızım var. Şu anda mikrobiyoloji ve genetik tahsil ediyor.
Sevgilerle
168 ertugrul
(29.3.2006)


Nermin Hanım ile ilgili bir anımArkadaşlar,
Ertuğrul Beygo'yu da kaybettik.Allah rahmet eylesin...Yakınlarına ve dostlarına sabır versin...Birçoğunuz Efendi kişiliği ile tanıdığımız bir arkadaş olduğunu hatırlayacaktır.
Ben bu gruba üye olduktan bir süre sonra kendisine kısa bir mesaj göndermiştim.Gönderdiği yanıt dosya ekindedir.
Ruhu şad olsun....
Ateş Ülker (25.2.2007)