Sabri DEMİREL

OKUL Numarası: 24

OKUL HİKAYESI:

e-posta adresi :sabrid@demirmakine.com

------------------------------------------------------------

Sabrinin işi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

------------------------------------------------------------

Zeki TORAL'ın notlarından:

Inci Birol’da yenen Şamar

Orta 3 veya Lise 1 de olduğumuzu tahmin ediyorum. O zamanlar simdiki Ceylan Interconti Otelinin bulundugu yerde Belediyenin Taksim Gazinosu vardi. Ne sebeble oldugunu hatirlamadigim bir balo (23 Nisan cocuk balosu ???) için okulca oradaydik. Programda o yillarin meşhur dansözü Inci Birol sahneye cıktı. (Ben bu günkü göbek atan dansözleri görünce Inci Birolun halen en klasik ve güzel göbek atan dansöz oldugu fikrindeyim).

Göbek dansı sırasinda ben dahil birçoğumuz Inci Birolu daha yakindan görmek için sahneden çikacağı yerde pozisyonlarimizi aldik. Programi bittikden sonra Inci Birol tahmin ettigimiz gibi pozisyon aldigimiz yere dogru yürümeye basladi. Meydana getirdigimiz koridor önden arkaya dogru daralalmakta ve en şanslilarin oldugu yerde sadece bir kişinin geçebileceği kadar daralmisti. Işte ne olduysa orada oldu ve “şak” diye bir tokat sesi duyduk.

Fellah Sabrinin her zamanki güleç yüzünün bir yanağı nar gibi kızarmiştı. Meraklı yüzlerle cevap bekliyen bizlere Fellah kahraman bir hava içinde cevab verdi “karıyı parmakladım abi”

Bu hikayeyi bir de Sabri Demirel’in ağzından duymak isterim.

Zeki TORAL

Sevgili Zeki,
Şamar hikayesini ben de net hatirliyorum,hatta o gün Ela Altun'da şarkilar soylemisti.Öyle bir şamardi ki, o kalabalik salonda o şiddette nasil yankılandi ,hala şaşarim.(Lokomation)diye bir dans vardı , birbirimizin belinden tutarak tiren gibi bir sıra yapılır,hoplıyarak,zıplayarak ,özel bir müzik eşliginde ileriye dogru hareketle dans edilirdi.Inci Birol hakkindaki düşüncelerini paylaşıyorum.Şimdiki dansözleri gördükçe hep o aklima gelir.Belki de hayatimda ilk gördügüm dansöz oydu,onun için çok etkilenmis olabilirim.
Sevgiler,beni de eski güzel günlere götürmüs oldun.

Ömer Faruk Çakıcı

Sevgili Zekicigim,
Ben139 nam-i diger yarim porsiyon...o tokadin hemen öncesi ben çok ufaklik oldugum için araya biryere girmeye çalışirken Sabri o fiili işleyebilmişti...yani organize suç,ben o zaman tokat yemeyecek kadar küçükmüsüm demek ki...yalniz o olayi ben de bir türlü unutmamistim...sayenizde hatirladim,sagolun

Sevgiler 139