Sevgili Tuncer,
Ben de senin, aramıza sanırım orta2'de katıldığını, narin yapılı,kibar ve insancıl bir yapının olduğunu anımsıyorum.Bize dayılık taslayanlar da vardı elbette ama senin onlardan biri olmaya ruhsal yapın müsait değildi. (Aklıma geldi;65 grubundan Latif ile niçin bağlantı kurulmaz.Herkesin sevdiği,okul futbol takımının değişmez defans adamı,güzel bir insandı. Bize hiç ağabeylik taslamazdı ama ağabeylik ederdi).

Tayfun Sayar (17.1.2007)


Tayfun,

Ben 1961 de Ümit Zaim le beraber alman lisesinden transfer geldik.ben 304 ,Ümit Zaim 305.

Dedigin giibi geldigimde sinifin en kisa boylulari arasindaydim. Genelde sinifin gaza getirmesi ile hep Salvar(Refik Belger) le dalasirdik. Ama hafizam Tekin kadar kuvvetlidegil, bu nedenle ne onu dovdugumu nede Yavuz Kocaömer in bana dayilandigini hatirliyorum. Sonucta hepimiz 60 li yillarda yatili okulda kader birligi yapmis cocuklardik.Devamli hasarailiklarimiz olmustur.

Ama hic unutmadigim bir ani: Bir aksam Murat Aksoy ve Ibrahim Yilmaz la spor salonundayiz, ekskrim calisiyorlar, cocukluk bu ya bende gaza geldim, hadi bende ,bende dedim, Ibrahim naapsin kirmak istemedi,git yahu cocuk deyip benimle 2-3 kere hamle yapti, ama isin ilginc tarafi maske takmamistik ve kiliclarin ucunda koruyucu vardi. Ibo “ angart” deyip hamle yapti, bende “ne var yaa” derken kilic sanki koordinat almis gibi agimdan girdi, bogazima vurdu. O anda Ibo , once kizardi sonra sarardi, biz ne haltettik diye dovunurken, Murat Faruk Yurtcan hoca ya haber verdi, derhal hastahane ye gittik vede kocaman bir tetanoz ignesi yedim.

Tuncer Özışık (17.1.2007)