Mikrobun kayboluşu ve yediği tokat

Lise 2 de biz edebiyat şubesi olarak o meşhur ege gezisini Nermin Hanimin liderliğinde organize etmistik. Geziye bir üst sınıfdan Ali Saydam (Domdom) ve Ahmet Çulha (Yamuk) da katilmiskardı. Gezi programinda Izmirde bir günlük boş zaman vardi, yanilmiyorsam Bornova Öğretmen okulunda kalıyorduk. Gün boş olduğu için guruplar halinde Izmirde gezdik. Akşam yemeğinden önce Mikrop Metinin halen dönmediğini fark edince her kafadan bir ses cikmaya basladi, diğer tarafdan da bu durumu Nermin hanima çaktirmamaya çalişiyorduk. Epey geç olunca merak etmeye başladik. Mehmet Memik ise bizi yatıştırmakda ve “Merak etmeyin, herif bir kızın peşine takilip onu takip ediyordur” diyordu.

Epey geç saate Mikrop geri dönünce kaşısında Domdom’u buldu ve sorgu basladi. Mikrop “Abi çok güzel bir kız gördüm, takip ettim, karının evi uzakmiş” deyince suratina Domdomun tokati yapıştı.

Domdom Ali çok kimseyi dövdügü için belki bu hikayeyi hatirlamaz. Mikrobun nerede olduğu belli degil, Mehmet Memik ise , o da kayip. Bu hikayeyi hatirlayan var mi?