27 Aralik 2010 Erken Yilbasi Kutlamasi-Hettie Otel / Karaköy

Özellikle bizlerle birlikte olamayan arkadaslarimiz,

Dün aksam yine, özellikle aramiza çok sayida katilan gençlerle birlikte harika bir gece geçirdik, müthis organizatörümüz DKKMiço'muzun beyanina göre 58 kisilik katilanimizla. '65 ve '67'li arkadaslarimizdan da aramiza katilanlarla birlikte yine harika bir erken Yeni yil kutlamasi yaptik. Her ne kadar DKKMiço'muz günün anlam ve önemini belirtecek yazisina temel teskil etmek üzere her ani dakikasi dakikasina kaydettiyse de, diger resim çeken arkadaslarin çektikleri resimleri, bu yeni TS'lu kardesimizin düzenleyecegi DVD'yi her zamanki gibi bize teslim edecegi 30 Subat tarihini beklemeden gruba göndermesini rica ederim.
Gözlerinizden öpüyorum.
Selamlar
TUNÇAY

Degerli Kardeslerim,
27/ Aralik / 2010 Pazartesi aksami, Istanbul'un muhtesem manzarasina karsi sik bir restoranda, esli bir erken yilbasi kutlamasi yapmaya çalistik. '' Hafizayi beser, nisyan ile malûldür'' özdeyisinden hareketle, 27/12 yemegine nasil geldigimizi kisaca özetlemek istiyorum. 25/ Kasim aksami, Köprüaltinda bir lokantada toplanmistik. Bu yemegi o gece kararlastirdik. Abdülkadir kardesim, Hettie Oteli tanidigini, hatta isletmecilerinin aile dostlari oldugunu, bizim için özel sartlar saglayabilecegini ve otelin de çok sik ve güzel bir mekan oldugunu söyledi. Teklif de oybirligiyle kabul edildi. Sonunda da Abdülkadir'in söylediklerinin hepsinin dogrulugu ortaya çikti. Abdülkadir'e, bu toplantiyi, yapmayi düsündügümüz esli toplanti olarak organize etmeyi teklif ettim. O da hayran kaldigim efendiligi, uyumlulugu ve dostluguyla kabul etti. Ben de toplantinin taseronluguna soyundum. Ve 2/ 12'deki ( 59G) toplantisinin hemen ardindan telefonlara sarilip, yazismalara basladim. Gerisini biliyorsunuz. Her birinizi defalarca aradim.
Salonun süslenmesi için toplanti günü 14.30’da, Vakfin gönderdigi araçla, Kagithane’ deki büyük toptanciya gidip, Erkal Özden kardesimin yardim ve destekleriyle yilbasi süsleri alip, 16.30’da otelde olduk. 60 adet balonu tek tek sisirdim. Sema’nin ve iki personelin de yardimiyla, süsleri astik. Oturma düzenini ayarlayip, masa yazilarini yazdik.
O gece çok agirlasmis annemi evde yalniz birakip gelmistim. Bu nedenle, bazi seyleri de aksattim. Örnegin, Dürr Ömer kardesim, bir konusma yapmak istemisti. O’nu piste çagiracaktim. Gençler, tek tek çikip, kendilerini tanitacaklardi. Bu seramoni de kaynadi gitti. 40 yildir görmedigimiz Mehmet Ince, Ali Uludag ve Erhan Özev kardeslerim söz alip, kendilerini hatirlatacak, geçen sürede neler yasadiklarini bizlerle paylasacaklardi. Bunu da yasayamadik. Sonra da dans edilecekti. Belki de çogu hanimlar, bu hevesle de gelmislerdi. Sadece Fehim’in süper figürlerini görmek bile buna degerdi.
Tayfun