Sevgili Arkadaslar,

29 Nisan Laik Demokratik Cumhuriyete Sahip çıkışYürüyüşü’nden muhtelif görüntüler aldık . Abdulkadir Çayırgan bizlerden ayrı bir güzergah çizmiş, objektivini de yine konuşturmuş, bize çok güzel görüntüler geçti.

Emre Yazman ve eşi Fevziye bize bürolarında hüsnü kabul gösterdiler ve 5 aile orada toplanabildik; hatirlayamayanlar için ortada en taze uyemiz Mehmet Düzceer, sağdaki gözlüklü Veysi Günhan.

 

Feyyaz ve Serap Ersin metronun yoğunluğu nedeniyle, Bedii ve Nilüfer Taptık, Hilmi Atay köprü trafiğinin yoğunluğu nedeniyle grubla buluşamadılar.Bir müddet sonra yoğunluk nedeniyle bölge telefon santralları kilitlendi , kimseyle haberleşemedik . Kalabalıktan kürsüyü hiç göremeden, görevimizi yaptığımıza inanıp, geri dönüşe geçtik.

Topluluk son derece bilinçli ve dikkatliydi. Arada atılan değişik ve amaç dışı sloganlara itibar etmedi, coşku yerinde ve dozundaydı.

Suheyl Acikel


iel grubu 350 kişi olarak meydanda idi .

Berksoy Bilgin


Ulaşım problemleri olunca , grubumuzla buluşamadık. Ancak gine de Eser Atambay ve Eşi Fahiran ile yan yana gelebildik. Coşkulu kalabalığın içinde , çevrenizdeki binlerce kişi ile sloganlara katılmak çok keyifli.

Türkiye ayıldı, imam bayıldı
Tayyip baksana kaç kiyiz saysana
Türkiye laiktir laik kalacak
Hükümet istifa
Çankaya'da imam istemiyoruz
İşte meydan işte Çağlayan ananı da al gel Tayyip Erdoğan
Darbeye de şeriata da karşıyız
O da birşey mi Edison bile pişman
Çankaya yolları mollalara kapalı
Ne şeriat , ne darbe demokratik Türkiye
Ne ABD ne AB tam bağımsız Türkiye
Hepimiz Kemaliz , hepimiz Türküz

Bütün dünyada TV'leri izleyen Türkiye dostları/düşmanları için muhteşem görüntüler. Artık akıllarda karaçarşaflar , sakallı şalvarlılar olamayacak.

Akşam 4 aile Refik Restorant'da bir araya gelerek , Türkiyenen problemlerine çözümler aradık.

Feyyaz Ersin

 

Refik Restorandan diğer resimler